KONST / Litografier / Färglitografi 12667321
nr 1266 7321
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 247/260. Motivet: 32x44 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:17:05
23/7 10:49:45
100 kr
29/7 16:42:31
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman